ייעוץ עסקי

ניהול עסק כרוך מטבעו בקבלת החלטות פיננסיות רבות ומשמעותיות. במקרים רבים, ובפרט כשמדובר על חברות קטנות, הידע הקיים בעסק אינו מספיק על-מנת להבטיח התנהלות מיטבית תוך התייחסות הן לצרכים בהווה והן לתוכניות עתידיות. 

למעשה, בלא מעט עסקים הצורך "לכבות שריפות" לא מאפשר תכנון מושכל ועלול לגרום לקשיים פיננסיים, דשדוש, חוסר יכולת לצמוח ואפילו מאבקי הישרדות.

ייעוץ עסקי

מה כולל שירות ייעוץ פיננסי לעסקים?

הייעוץ לעסקים בתחום הפיננסי שאנו מעניקים כן כולל שורה ארוכה של פעולות אפשריות:

בדיקות כדאיות כלכלית

רבים מבין בעלי העסקים הם בעלי אופי יזמי ששואף מטבעו להתרחבות.
ייעוץ פיננסי של אנשי מקצוע מנוסים מספק נקודת מבט מאוזנת וזהירה לגבי הסיכויים והסיכונים של כל אפשרות פיתוח, כך שההחלטה אם
להתרחב, וכיצד לעשות זאת, תתקבל על סמך תמונת מצב מלאה.
בדיקת כדאיות כלכלית מומלצת במיוחד גם לקראת הקמת עסק חדש (הכנת תזרים צפי הוצאות והכנסות עם "תמונה עתידית" ברורה וידועה מראש לפעילות יזמית-עסקית חדשה)
.

במידה ומתקבלת החלטה להתרחב, יכלול הייעוץ הפיננסי גם המלצות על פתרונות המימון הנכונים ביותר בהתאם לצרכי העסק, תוך מיצוי כל האפשרויות הן בשוק האשראי הבנקאי והן בשוק האשראי החוץ-בנקאי.

גיבוש תוכנית הבראה

עבור עסק שנקלע למשבר פיננסי, שירותי ייעוץ או ניהול הוא חבל הצלה ובמקרים רבים ההבדל בין עלייה על דרך המלך לבין סגירת שערים (ההבדל בין ייעוץ לבין ניהול פיננסי לעסקים הוא שבדרך הראשונה אנשי המקצוע החיצוניים מעצימים את הדרג הניהולי בעסק, ואילו בדרך השנייה איש מקצוע חיצוני הופך לאחראי על הפן הפיננסי בהתנהלות החברה).

ניהול תזרים המזומנים

ניהול לא מיומן של תזרים המזומנים (או היעדר ניהול) עלול להוביל לחובות שמחייבים נטילת הלוואות יקרות ותלות בגורמים חיצוניים (בנקים, חברות אשראי, חברות מימון חוץ בנקאיות). בלא מעט מקרים התוצאה אף עלולה להיות השבתת הפעילות השוטפת ואובדן לקוחות (עקב חוסר יכולת לרכוש חומרי גלם, לתפעל את מערך הייצור וההפצה וכו'). ניהול תזרים המזומנים הוא עוד נדבך בסיסי בשירותי ליווי פיננסי.

המחרה ותמחיר

ייעוץ פיננסי לעסקים קטנים ובינוניים עשוי לכלול גם המחרה (Pricing) ותמחיר (Costing) כדי לחשב מחיר אופטימלי לכל מוצר או שירות נלקחים בחשבון כל העלויות השונות, הרווח המצופה, תנאי השוק, רמת התחרות – והכל תוך התבוננות הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.

 

גבייה ואשראי ללקוחות

ליווי פיננסי עשוי לכלול גם גיבוש מדיניות מתן אשראי ללקוחות כך שמצד אחד לא ייווצרו חובות אבודים ומצד שני ימוצה קהל היעד הפוטנציאלי של העסק – בדרך למקסימום לקוחות ומקסימום רווח.

 

לשיחה לא מחייבת השאירו פרטים לשיחה עם יועץ מקצועי

לשיחת ייעוץ עם עמונאל בר יועץ עסקי השאירו פרטים

דילוג לתוכן